váš partner na ceste osobnostného rozvoja

Emočný labyrint

Anotácia:

Ústredné zdroje toho, čo ľudí trápi, sa schovávajú na úplne iných miestach, ako si myslíme...

Každý človek má túžby aj obavy. Táto knižka je určená ľuďom, nachádzajúcim sa v oboch rovinách. Píše sa v nej o živote komplexne, a preto nie je smerodajné, kde sa momentálne nachádzate, ani v akej oblasti sa usilujete o zmenu.

Jej cieľom je napomôcť vybudovať účinné mechanizmy a ukázať dostupné spôsoby, ako vytvárať vlastné prostredie, podporiť svoju originalitu a stať sa skutočným lídrom svojho života.

Človek má v priemere 25 tisíc myšlienok denne. Čomu ich venujete? Skutočne venujete pozornosť sebe? Správate sa k sebe s úctou? Vážite si toho, že ste a kto ste? Podľa čoho triedite informácie? Ako vnímate čas? Čo vás ženie vpred? Kde beriete energiu pre svoj život? Na čo využívate svoju silu? Čo je vaším skutočným cieľom? Zamysleli ste nad tým, že vaše pocity - emócie sú v podstate to jediné, čo v skutočnosti máte?

Celá táto knižka prechádza širokým spektrom myšlienok a identifikuje kľúčové postoje k úspechu, prosperite a šťastiu.

Často sa čaká na vhodný okamih... Kdekoľvek sa nachádzate, čokoľvek si myslíte, cítite alebo robíte, práve ste dostali impulz mať to, čo skutočne chcete v trvalej a udržateľnej forme.

Najvhodnejšia doba je práve tu a teraz.


Cena knihy: 5,50 €
Spôsob dodania: dobierka - Slovenská pošta
Poštovné a balné: 2,50 €

Kúpiť knihu Prečítať úryvok

Kúpiť knihu

* - povinné položky

  Firemné údaje
 
 
 
 
   
   
 
 
Dodacie údaje: vyplňte v prípade, že sú odlišné od fakturačných údajov.
   
   
   
   
 
 
  Súhlasím s obchodnými podmienkami
     
Úvod

Každý človek má túžby aj obavy. Táto knižka je určená ľudom, nachádzajúcim sa v oboch rovinách. Píše sa v nej o živote komplexne, a preto nezáleží na tom, v akej fáze života sa momentálne nachádzate, ani v akej oblasti sa usilujete o zmenu. Jej úlohou je napomôcť vám vybudovať účinné mechanizmy a ukázať dostupné spôsoby, ako vytvárať vlastné prostredie a premýšľať pozitívne aj v situáciách, ktoré označujete ako problém. Podporí vás na ceste za vašimi túžbami a cieľmi.

Celá táto knižka je venovaná myšlienkam, ktoré ponúkajú zmenu. Súvisia s tým, prečo sa ľudia nemajú tak, ako by sa chceli mať. Prechádza širokým spektrom ľudského života a identifikuje kľúčové postoje k úspechu, prosperite a šťastiu. Ak máte záujem jednoducho a zrozumiteľne zadefinovať svoje postupy na ceste osobnostného rozvoja, vybrali ste si správne.

Je schopná takmer okamžite doručiť hodnotu, ktorú očakávate, prevažne však v inej forme, na akú ste bežne zvyknutý. Jej účinok je plošný a citeľný v rozsahu, ktorý sami pripustíte. Táto knižka pre vás môže pracovať roky a vždy, keď ju zoberiete do rúk, zvýši účinok vašich skúseností.

Želám vám, aby ste prekonali prvotné i druhotné reakcie vášho vnútorného nastavenia. Kladie priamy aj nepriamy odpor okamžite, ako človek narazí na myšlienky, ktoré nezapadajú do predlohy toho, čo momentálne považuje za správne, reálne, uskutočniteľné, obvyklé či neobvyklé. Pripravte sa na skutočnosť, že vaše podvedomie bude skúšať rôzne triky a ponúkať vám ľahšie cesty, ktoré už poznáte. Človek sa cíti dobre, keď kráča po vychodených cestičkách, ktoré dôverne pozná. Vy však chcete zmenu. Zvoľte uvoľnený postoj a začnite sa tešiť zo životnej výzvy, ktorá vás priviedla až sem. Nový obraz vášho života na seba nenechá dlho čakať.

Hoci píšem o veciach, ktoré sa vám nemusia za každých okolností páčiť, verím, že ma budete mať radi. Zažívam, ako myšlienky na seminároch alebo pri osobných konzultáciách pohnú s človekom tak výrazne, že sám zostane prekvapený zo svojich reakcií. Napríklad pred časom som viedol seminár zameraný na riešenie problémov. V okamihu, kedy som sa dostal k podstate vzniku krízových situácií, sa jedna pani veľmi výrazne rozhorčila. Bola to okamžitá reakcia jej vnútorného nastavenia. Vtedy som sa jej citlivo spýtal:
„Nezdá sa vám niečo podozrivé?“
„Čo?“ odvrkla.
„Dnes ráno ste ma stretli po prvýkrát vo svojom živote, je tak?“
„Áno.“
„Všimnite si, ako rýchlo som sa stal stelesnením vašich problémov, a to aj navzdory tomu, že o nich nemám tušenia“.

V priebehu niekoľkých minút dokázala zaujať nový postoj k sebe a súčasne zmenila postoj k situáciám, ktoré označovala ako problém. Nič z toho, čo sa dočítate, nie je zamerané na vás osobne. Ak aj vy pocítite takéto nutkanie, bude to na miestach, kde vás informácie a súvislosti najväčšmi zasiahli. Neváhajte sa na týchto miestach zdržať a venovať pozornosť svojmu vnútornému hlasu.

Ústredné zdroje toho, čo ľudí trápi, sa schovávajú na úplne iných miestach, ako si myslíme. Preto tam, kde zväčša vyvíjate svoje úsilie, málokedy dosiahnete relevantný výsledok.

Vaše myšlienky rozhodujú o vašom postoji, váš postoj rozhoduje o vašich citoch a vaše city rozhodujú o vašom konaní. Vaše konanie recipročne rozhoduje o vašom cítení a myslení. To, ako myslíte – cítite – konáte, je interakčne jeden celok, ktorý globálne rozhoduje o vašom živote.
Dať prednosť vonkajším dejom kontrahovaným z prostredia pred poznávaním svojich skutočných možností a rozvíjaním talentu zväčša neprináša veľa dobrého. Ak priznáte okolnostiam zodpovednosť, prevezmú nad vami kontrolu. Druhá cesta, o ktorej tu píšem, je podporiť svoju originalitu a stať sa skutočným lídrom svojho života.

Často sa čaká na vhodný okamih... Kdekoľvek sa nachádzate, čokoľvek si myslíte, cítite alebo robíte, práve ste dostali šancu mať to, čo skutočne chcete v trvalej a udržateľnej forme.

Najvhodnejšia doba je práve tu a teraz.
________________________________________________________________________________________________

Argumentácia a memorovanie

„To už poznám, to som už počul, o tom som už čítal, toto už viem.“ Alebo: „Hlúposť, to nemôže fungovať, to je nezmysel.“ Takéto a im podobné vyjadrenia sú veľmi nebezpečné myšlienkové pochody, ktoré človeku bránia pozrieť sa na veci inak a dostať sa k skutočnej podstate. Je to veľmi jednoduché, a pritom také ťažké. Prečo?
...
_______________________________________________________________________________________________

Ako sa dostať z bodu "A", kde ste, do bodu "B", kde chcete byť

Dostaňte sa tam, kam sa chcete dostať... Znie to je jednoducho a v skutočnosti to ani komplikované nie je. Avšak stane sa, že sa človek ocitne v pomyselnom kruhu. Určite ste už počuli, ako niekto rozpráva: už ma to nebaví, stále sa mocem v kruhu, alebo niečo podobné. Ukážeme si, čo sa vlastne deje.
...
________________________________________________________________________________________________

Konformita

Teraz si hovoríte - takéto jednoduché to predsa nie je. Ale pravda je taká, že presne takto jednoduché to je.

Dôvod, prečo odmietame uveriť tej krásnej a čistej jednoduchosti, je skutočnosť, že niekto iný definoval, čo máme chcieť. Niekto iný predostrel plán úspechu a nastavil to, ako vyzerá šťastie. Niekto iný definoval, aké je to všetko ťažké a náročné. Stále je reč o konformite, je to doslova mentálna rakovina našej modernej doby.

Ľudia strácajú svoju skutočnú identitu ešte skôr, ako ju vôbec stihnú objaviť. Vďaka možnostiam ...
________________________________________________________________________________________________

Devalvácia každodenného úsilia

Najčastejším dôvodom devalvácie ľudského konania je neprítomnosť. Neustále sa snažíme predbiehať prítomnosť a byť o krok vpredu. Netvrdím, že je zlé plánovať si, čo sa má v živote udiať. Skôr mám na mysli daň, ktorú platíme za kognitívne prepínanie našej mysle.

Nepochybne verím, že dokážete robiť niekoľko vecí súčasne. Problém však pozostáva v tom, že ...
________________________________________________________________________________________________

Príčina a dôsledok

Podstatne viacej všetkého (času aj peňazí) ľudia vynakladajú na sanáciu dôsledkov. Pritom omnoho efektívnejšie je orientovať sa v príčinách, a teda dať prednosť prevencii. Či už ide o zdravie, prácu, vzťahy, peniaze, vízie a životné ciele, princíp je ten istý.

Je priam neuveriteľné, koľko úsilia človek vynaloží v snahe zvrátiť dôsledok. V porovnaní s tým stačí iba vynaložiť minimum energie zaoberajúc sa príčinou. Predstavte si váš život ako ...
________________________________________________________________________________________________

Očakávanie hodnôt

Snahou ľudí je získať v živote určitú hodnotu a mať sa dobre. Na tom nie je vonkoncom nič zlého, naopak, je to v úplnom poriadku. Napriek tomu, že dnešný svet ponúka skoro neobmedzené možnosti, väčšine ľudí sa nepodarí prežiť život, o akom snívali a nakontrahovať hodnoty, ktoré očakávali, v trvalo udržateľnej forme. Prečo je to tak?
________________________________________________________________________________________________

Život je ako matematika

Možno by nebolo zlé mať systém, ako v živote postupovať, nech ste postavený pred akýkoľvek rébus. Čo tak zostaviť si akýsi vzorec – univerzálny model životného postoja? Mať systém neznamená automaticky vlastniť správny výsledok. Mať systém znamená vedieť, ako postupovať vpred. Ak v matematike pochopíte vzorec, môžete doň dosadiť akúkoľvek číselnú hodnotu, nakoniec sa vždy dopracujete k výsledku. Ideálny status je, ak ...
________________________________________________________________________________________________

Udržateľná životná úroveň

Majoritná časť populácie sa vzdá schopnosti rozhodovať o svojom osude veľmi krátko potom, ako odštartuje svoju kariéru a uverí spoločenskému programu, že finančné prostriedky, ktorými disponuje, má investovať do spotreby.

Vďaka tomu si s veľmi veľkou pravdepodobnosťou ...
________________________________________________________________________________________________

Správanie

Mozog funguje tak, že dáva prednosť novým podnetom. Udržať koncentráciu resp. pozornosť sa dá v podstate dvoma spôsobmi. Neustálym predkladaním nových podnetov (základný prvok manipulácie), alebo identifikovaním vnútorného cieľa (naštartovaním skutočnej túžby). To, či vás momentálne v živote riadia podnety alebo poháňa vnútorná túžba, viete identifikovať okamžite a bez akéhokoľvek návodu.

Ak sa skutočne chcete zorientovať v emočnom labyrinte, musíte sa predovšetkým zorientovať vo ...
________________________________________________________________________________________________

Toxická závisť

Táto emócia má veľmi radikálny účinok na váš život. V každom človeku z času na čas ako keby začalo klíčiť semienko závisti. Dajte si pozor! Ak závisť vyrastie a zosilnie, zmení sa na nenávisť. V momente, kedy začnete závidieť, sa oberáte o pokoj a pohodu. Najprv to vyzerá neškodne, ale v skutočnosti začína postupná paralýza vášho života.

Závisť je dôkazom toho, že ...

Myšlienka týždňa

„Lichôtka ide cez zuby. Úprimné uznanie ide zo srdca.“